بوتاکس

 

چروک صورت دو نوع است:

1- چروکهای حرکتی Dynamic

که در اثر خندیدن – اخم کردن و بالا انداختن پیشانی (انقباض عضلات صورت)ایجاد می شوند .

 در سنین پائین که پوست الاستیسته ی خوبی دارد این نوع چروکها باقی نمی مانند و باپایان انقباض عضلات , از بین می روند , اما در سنین بالاتر از 30سال چون الاستیسته ی پوست پائین می آید انقباض عضلات زیر پوست باعث می شود چروک ها از بین نرود و آثار چین های پوستی دیده شود .

2- چروکهای غیر حرکتی Static

چروکهایی که به دلیل تجمع نور خورشید و از دست رفتن الاستیسیته ی پوست در سنین بالاتر بوجود می آیند.

این نوع چروکها ربطی به انقباض عضلات صورت ندارد وبا تزریق بوتاکس از بین نمی روند و جهت درمان آنها از تکنولوژی لیزر ،امواج RF و یاتزریق فیلرژل استفاده می شود. 

بوتاکس

بوتاکس فرم بسیار رقیق شده و خالص سم بوتولینوم است که توسط سوزنهای ظریف به داخل عضلات ایجاد کننده چروک تزریق می شود،   این تزریق باعث غیر فعال شدن

عضله می شود و در نتیجه چروک محو می شود . بوتاکس جهت برطرف کردن چین اخم (بین دو ابرو) ،خطوط پیشانی و خطوط دور چشم بسیار چشمگیر عمل می کند .

 علاوه بر این موارد ، از تزریق بوتاکس برای بالا بردن و شکل دادن به ابروها و متقارن کردن ابروها ,  و بالا بردن نوک بینی و کم کردن عمق    خطوط دور لب نیز استفاده می شود .

  • غیر از کاربردهای زیبایی , از بوتاکس جهت درمان تعریق بیش از حد کف دست و پا و زیر بغل و درمان سردرد های میگرنی مقاوم به درمان هم استفاده می شود .
  • مدت ماندگاری بوتاکس 4-6 ماه می باشد و در صورت عدم تمایل به ادامه درمان پس ازطی مدت مذکور چروکها کمکم به حالت قبل ازتزریق از می گردند ، در صورت تزریق منظم بوتاکس و ادامه ی درمان پس از 6 ماه ، به تدریج چروکها کمتر شده و کاملا" از بین می روند.

نظرات   

 
0 #1 سهیلا 1394-10-12 13:12
سلام دکتر شما بوتاکس برای بالا کشیدن گوش چشم انجام میدید؟ چشمای من یه کمی افتاده است
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

تهران – پاسداران - چهاراره پاسداران – خیابان مغان – خیابان مژده – انتهای فرعی چهارم - نبش کوچه نسترن مجتمع پزشکان 91 - طبقه همکف - مرکز پوست و مو و تناسب اندام

 تلفن های تماس و رزرو وقت: 09368302967 , 22949723, 22985054 - 021

 

Address

 

?>