برداشتن خال

bigstock-hospital-74510758

 خال ها مجموعه ای از سلولهای رنگدانه ای هستند که به طور گروهی در کنار هم قرار گرفته اند .

تعداد خال هایی که در طول عمر یک فرد در بدن یا صورتش ظاهر می شود , ارثی است اما زمان بروز این خالها بر اساس زمینه ژنتیکی هر فرد فرق می کند .

بعضی از عوامل محیطی باعث می شوند زمینه ژنتیکی بروز خال فعال شده و خال زودتر از زمان موعود ظاهر می شود . نور خورشید یکی از مهمترین عوامل بوده استفاده مرتب از کرمهای ضد آفتاب و دوری از نور خورشید می تواند در پیشگیری موثر باشد .

اگر خال شما به طور ناگهانی دچار تغیرات زیر شد باید تحت نظر پزشک و با انجام آزمایشهای لازم در این زمینه برداشته شوند :

1-      پیدا کردن حاشیه نامنظم

2-      نامنظم شدن رنگ خال

3-      پیدا کردن حاشیه غیر قرینه

4-      خارش – التهاب – خونریزی

اگر در حالت عادی خال دچار هیچ کدام از این تغییرات نشد , برداشتنش ضرورت طبی ندارد مگر اینکه خود فرد به لحاظ زیبایی ظاهری مایل به برداشتن خال باشد .

در حال حاضر روشهای مختلفی برای برداشتن خال وجود دارد اما بطور کلی روشهای علمی و شناخته شده ای که برای برداشتن خال وجود دارد به سه دسته تقسیم می شوند :

1-      سوزاندن خال

این روش با استفاده از دستگا ه های کوترپر فرکانس و دستگاههای رادیو فرکوئنسی خالهای ریز و سطحی برداشته می شوند در این روش ممکن است اثر کمی روی پوست باقی بماند .

2-      جراحی

در این روش با ایجاد بی حسی موضعی در محدوده خال با تیغ جراحی یک برش ساده روی پوست ایجاد و خال از عمق پوست خارج می شود سپس جای آن یک یا دو بخیه ظریف زده می شود .

3-      استفاده از لیزر

مثل روش سوزاندن است با این تفاوت که در این روش به جای استفاده از جریان برق (کوترهای پرفرکانس ) و یا امواج رادیویی ( رادیو فرکوئنسی ) از امواج لیزر برای تخریب یا تراش خال استفاده می شود .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

تهران – پاسداران - چهاراره پاسداران – خیابان مغان – خیابان مژده – انتهای فرعی چهارم - نبش کوچه نسترن مجتمع پزشکان 91 - طبقه همکف - مرکز پوست و مو و تناسب اندام

 تلفن های تماس و رزرو وقت: 09368302967 , 22949723, 22985054 - 021

 

Address

 

?>