حالت پوست در چهل سالگی

Holistic1 84395597

 
بیشتر افراد افزایش سن را مترادف با چهره ای پرچین و چروک، شکسته و سرد می دانند که بدنی فرسوده ، ناتوان و خسته آن را یدک می کشد. در نظر بسیاری از ما یک فرد مسن باید با زندگی خداحافظی کند. یا فعالیت های روزمره را کنار بگذارد.

درصد زیادی از مردم ورود به دهه چهل زندگی را افتادن در سراشیبی می دانند و آغاز دوره ای که شروع ناتوانی های جسمی و روانی در آن رقم می خورد؛ در حالی که این تصورات درست نیست و افراد می توانند با داشتن رژیم غذایی مناسب، ورزش، رعایت بهداشت روان، شرکت در فعالیت های اجتماعی مناسب و پویا نگه داشتن ذهن خود سال های دهه چهل زندگی و بعد از آن را نه افتادن در سراشیبی که گام گذاشتن در مرحله نوین از زندگی بدانند که می تواند کیفیت زندگی آنها و کسانی را که با آنها زندگی می کنند، ارتقا دهد.
در هر حال شروع دهه چهل زندگی و سال های بعد از آن با تغییرات انکارناپذیری همراه است. که یکی از آنها تغییر در چهره افراد است. وقتی شما وارد دهه چهل زندگی خود می شوید، احتمالا می بینید که اطراف دهان و چشم ها و روی پیشانی تان خطوط و چروک هایی ظاهر شده و به طور کلی حس می کنید چهره تان شکسته و سرد به نظر می آید. ولی اگر مراقبت های ساده ای را در مورد پوست تان انجام دهید، می توانید روند پیری پوست تان را کند کنید و مدت بیشتری از داشتن پوستی سالم و شادات لذت ببرید. در زیر نکاتی را می خوانید که با رعایت آنها می توانید به این هدف برسید.

پوست تان را ارزیابی کنید 

وقتی سن شما بالاتر می رود، پوست تان هم پیر می شود. و کلاژن و فیبرهای الاستین خود را از دست می دهد. از این رو پوست خشک و شل می شود. حتی اگر در سال های قبلی پوستی عادی داشته اید، در این سال ها مشاهده می کنید که با افزایش سن پوست تان خشک می شود. این نشان می دهد که باید روش مراقبت از پوست تان و محصولاتی که تابه حال استفاده می کرده اید را تغییر دهید.

روش مراقبت از پوست خود را تغییر دهید 

ممکن است تا به حال شما از یک روش معمولی برای لایه بردای ، پاک سازی یا مرطوب کردن پوست استفاده می کردید که مناسب هم بوده است؛ ولی اکنون به دهه چهل زندگی پا گذاشته اید، باید روش مراقبت از پوست تان را تغییر دهید تا نیازهای جدید پوست تان برآورده شود. در این دهه از زندگی شما اثرات چگونگی مراقبت های پیشین خود را از پوست تان می بینید. این نشان می دهد که چقدر باید روش مراقبت از پوست تان را تغییر دهید. اگر در طی سال های گذشته همیشه از کرم ضد آفتاب استفاده کرده اید و مراقبت های پیشگیری را انجام داده اید؛ نیازی به تغییر زیادی در روش قبلی نیست، ولی اگر در سال های گذشته به پوست خود بی توجهی کرده باشید، خواهید دید که در این سال ها چین و چروک و خطوطی روی صورت تان ظاهر خواهند شد.

ازمحصولاتی که ضد پیری پوست هستند، استفاده کنید 

این فرآورده ها حاوی ترکیباتی هستند که پوست را نرم و با فرایند پیری پوست مبارزه می کنند. به دنبال محصولاتی باشید که حاوی ترکیباتی چون آلفاهیدروکسی اسید یا رتینوئیدها باشند. این ترکیبات نه تنها تولید کلاژن را در پوست تحریک می کنند ، بلکه از وضوح چین و چروک ها و خطوط می کاهند. باز هم دقت کنید که سر خود به دنبال خرید این محصولات نروید و به خاطر اینکه فلان محصول برای دوست تان خوب عمل کرده، از آن استفاده نکنید. ممکن است محصولی که به دوست تان کمک کرده است، برای شما مضر باشد. بهترین کسی که می تواند شما را راهنمایی کند، متخصص پوست ومو است. او با توجه به خصوصیات پوست شما و معیارهای دیگری که به عنوان یک متخصص به آنها اشراف دارد، می تواند بهترین محصول را به شما پیشنهاد کند.

آکنه را درمان کنید

بروز آکنه در سال های دهه چهل زندگی امری شایع است؛ چون بدن با تغییرات هورمونی مواجه می شود که می توانند زمینه بروز آکنه را فراهم کنند. آکنه بزرگسالان یک نگرانی جدی است. بنابراین اگر شما هم دچار چنین مشکلی شدید، به پزشک مراجعه کنید و تحت درمان مناسب قرار بگیرید. از محصولاتی استفاده کنید که به بهبود آکنه و ناپدید شدن یا کاهش شدت جوش ها کمک می کنند.

از مواد آرایشی زیاد استفاده نکنید

برخی از زنان در این سنین و با مشاهده این تغییرات بیشتر و غلیظ تر از مواد آرایشی استفاده می کنند تا چین و چروک ها یا جوش ها زیر آن پنهان شوند. جدا از آسیبی که استفاده زیاد از مواد آرایشی به پوست می زند، گاهی اوقات زیرسازی شدید پوست و استفاده زیاد از پودرها باعث می شود که چین و چروک ها واضح تر به چشم آیند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

تهران – پاسداران - چهاراره پاسداران – خیابان مغان – خیابان مژده – انتهای فرعی چهارم - نبش کوچه نسترن مجتمع پزشکان 91 - طبقه همکف - مرکز پوست و مو و تناسب اندام

 تلفن های تماس و رزرو وقت: 09368302967 , 22949723, 22985054 - 021

 

Address

 

?>